Taajuusmuuttaja LS 055-G100-4
Toimitusaika Instant download
Tuotetiedot "Taajuusmuuttaja LS 055-G100-4"
Taajuusmuuttaja, 5,5kW, 400V, 12,0A, IP20, ohjauspaneelilla varustettuna
- V/f-ohjaus, anturiton vektorisäätö valittavissa
- PID-säädin kehittyneeseen prosessinohjaukseen
- Korkea vääntömomentti koko moottorin nopeusalueella
- 0,1-400Hz lähtötaajuus
- 1-15kHz kellotaajuus
- Tulojännitealue -15% - +10%
- Virherekisteri: 5 viimeistä virhettä
- Analoginen tulo 0 - +10Vdc / -10 - +10Vdc
- 150% vääntömomentti 0,5Hz:n taajuudella
- Suojausluokka IP20 , UL tyyppi 1 (valinnainen)
- Vääntömomentin lisäys manuaalisesti/automaattisesti
- Sisääntulosignaali PNP/NPN valittavissa
- Ohjaus ja parametrien asetus toista moottoria varten
- Transistori dynaamista jarrutusta varten integroitu vakiovarusteena
- Automaattinen asetus: Moottorin vektorimittaus ja automaattinen viritys
- Integroitu RS485-viestintä (LS-väylä / Modbus RTU) RJ45:llä
- Puhallin on/off-säädöllä, helposti vaihdettavissa
| Suorituskyky: | 5,5 kW |
|---|---|
| Valmistaja: | LS |
| Jännitys: | 3 x 400 V |
| Suojausluokka: | IP20 |
| Suorituskyky: | 5,5 kW |
|---|---|
| Valmistaja: | LS |
| Jännitys: | 3 x 400 V |