Sähkömoottori- IP23 355M-400 kW-6pol-B3
Tuotetiedot "Sähkömoottori- IP23 355M-400 kW-6pol-B3"
Sähkömoottori, teho=400 kW, kierrosluku=1000 rpm, rakenne=B3
Jännite=3 x 400/690 V-50 Hz, hyötysuhdeluokka=IE3, hyötysuhde=95,8 %, maalipinta=RAL 7031 (siniharmaa),
Suojausluokka=IP23, Lämpötila-anturi=3 x PTC130°C ja 3 x PTC150°C termistorit, seisontalämmitys, Akseli=100 x 210 mm
Paino=1800 kg, käyttötila=S1- 100% ED, liitäntäkotelon sijainti=ylhäällä, kotelo=harmaa valurauta, eristysluokka=F, TEFC IC01,
Kuulalaakeri=SKF tai vastaava, jäähdytys=sisäinen jäähdytys, moottorin jalat=valetut (jos on).
Sähkömoottori soveltuu käytettäväksi taajuusmuuttajien kanssa ja molempiin pyörimissuuntiin.
VDE 0105:n ja IEC 364:n mukaisesti kaikki sähkökäyttöön kohdistuvat työt saa suorittaa vain pätevä henkilökunta
Pätevä henkilöstö. Muutoksia tai erikoismalleja varten lähetä meille tiedustelu.
Saatavana myös laippaversiona lisämaksusta.
Tärkeitä tietoja
Tämä käyttöyksikkö on mittatilaustyönä valmistettu tuote. Palautuksia tai peruutuksia ei hyväksytä!
Kaikki tuotekuvat ovat vain havainnollistavia. Tekniset tiedot voivat muuttua.
| Suorituskyky: | 400 kW |
|---|---|
| Toimintatila: | S1 |
| Nopeus: | 1000 rpm / 6 napaa |
| Akselin halkaisija: | 100 mm |
| Suunnittelu: | B3 |
| Jännitys: | 3 x 400/690 V |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Tehokkuusluokka: | IE 3 |
| Suorituskyky: | 400 kW |
|---|---|
| Toimintatila: | S1 |
| Nopeus: | 1000 rpm / 6 napaa |
| Akselin halkaisija: | 100 mm |
| Suunnittelu: | B3 |
| Jännitys: | 3 x 400/690 V |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Tehokkuusluokka: | IE 3 |