PV1503L.01-100-4-2,2 kW-14 rpm planeettavaihdemoottori PV1503L.01-100-4-2,2 kW-14 rpm
1 804,42 €*
Toimitusaika Approx. 36 working days
Lataukset
- JS- PV150 - Maßzeichnung / Drawing
- JS- Elektromotor- MX3 100L1- Datenblatt / Data sheet
- JS- PV1503L.01 - MX100L- Step
- JS- P-Serie- Katalog / Catalog
- JS- PV-Serie- Betriebsanleitung
- JS- PV-series- Operation instructions
- JS- Elektromotoren- Betriebsanleitung
- JS- Electric motors- Operation instructions
Tuotetiedot "PV1503L.01-100-4-2,2 kW-14 rpm planeettavaihdemoottori PV1503L.01-100-4-2,2 kW-14 rpm"
Planeettavaihdemoottori, jossa vaihteiston ja sähkömoottorin välissäon IEC-laippa ,
Jännite=3 x 230/400 V-50 Hz, 3 x 265/460 V-60 Hz (± 5 % VDE 0530:n mukaisesti), taajuus=50/60 Hz.
Teho=2,2 kW, kierrosluku (n²)=14 rpm, välityssuhde (i)=105,19, vääntömomentti (M²)=1324 Nm,
Käyttökerroin (fs)=2,3, rakenne=B5, akseli=60 mm x 105 mm, paino=63 kg, väri=RAL5010.
Lämpötila-anturi=3 x PTC-termistorit, toimintatila=S1- 100% ED, liitäntäkotelo=yläreuna (käännettävä).
Kuten planeettavaihteiden kohdalla on tavallista, on kiinnitettävä huomiota lämpötilan kehitykseen käytön aikana. Vaihdelaatikon kotelon ylikuumenemisen välttämiseksi
vaihteistokotelon ylikuumenemisen välttämiseksi on tarpeen selvittää sovellus etukäteen.
Lähetä meille tämä Lomake täytettynä ja palautettuna meille.
Tarvittavat jäähdytyselementit tai lämmönsiirtimet ovat saatavilla pyynnöstä.
Vaihdemoottori soveltuu taajuusmuuttajakäyttöön ja on IEC 60034-30:2008:n mukainen.
Planeettavaihteistoa voidaan käyttää molempiin pyörimissuuntiin, ja se toimitetaan öljytäytöllä.
VDE 0105:n ja IEC 364:n mukaisesti kaikki sähkökäyttöön kohdistuvat työt saa suorittaa vain pätevä henkilökunta
henkilöstö. Muutoksia tai erikoismalleja varten lähetä meille tiedustelu.
Valitse tilauksen yhteydessä haluttu asennuspaikka.
Tärkeitä tietoja
Tämä toimilaite on räätälöity tuote. Peruuttaminen tai oston peruuttaminen on poissuljettu!
Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä!
| Moottorin suojaus: | 3 x PTC termistori |
|---|---|
| Suorituskyky: | 2,2 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Toimintatila: | S1 |
| Vääntömomentti: | 1001-2000 Nm |
| Nopeus: | 11-50 rpm |
| Akselin halkaisija: | 60 mm |
| Suunnittelu: | Laippakiinnitys |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Sarja: | P-sarja (laippaversio) |
| Moottorin suojaus: | 3 x PTC termistori |
|---|---|
| Suorituskyky: | 2,2 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Toimintatila: | S1 |
| Vääntömomentti: | 1001-2000 Nm |
| Nopeus: | 11-50 rpm |
| Akselin halkaisija: | 60 mm |
| Suunnittelu: | Laippakiinnitys |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Sarja: | P-sarja (laippaversio) |