PV1101L.01-160M-4-11 kW-203 rpm Planeettavaihdemoottori
1 726,77 €*
Toimitusaika Approx. 36 working days
Lataukset
Tuotetiedot "PV1101L.01-160M-4-11 kW-203 rpm Planeettavaihdemoottori"
Planeettavaihdemoottori, jossa vaihteiston ja sähkömoottorin välissäon IEC-laippa ,
Jännite=3 x 400/690 V-50 Hz, 3 x 460/795 V-60 Hz (± 5 % VDE 0530:n mukaisesti), taajuus=50/60 Hz.
Teho=11 kW, kierrosluku (n²)=203 rpm, välityssuhde (i)=7,25, vääntömomentti (M²)=490 Nm,
Käyttökerroin (fs)=1,2, rakenne=B5, akseli=50 mm x 82 mm, paino=148 kg, väri=RAL5010.
Lämpötila-anturi=3 x PTC-termistori, toimintatila=S1- 100% ED, liitäntäkotelo=yläreuna (käännettävä).
Kuten planeettavaihteiden kohdalla on tavallista, on kiinnitettävä huomiota lämpötilan kehitykseen käytön aikana. Vaihteiston kotelon ylikuumenemisen välttämiseksi
lämpötila vaihdelaatikon kotelossa, on selvitettävä sovellus etukäteen.
Lähetä meille tätä varten tämä Lomake täytettynä ja palautettuna meille.
Tarvittavat jäähdytyselementit tai lämmönsiirtimet ovat saatavilla pyynnöstä.
Vaihdemoottori soveltuu taajuusmuuttajakäyttöön ja on IEC 60034-30:2008:n mukainen.
Planeettavaihteistoa voidaan käyttää molempiin pyörimissuuntiin, ja se toimitetaan öljytäytöllä.
VDE 0105:n ja IEC 364:n mukaisesti kaikki sähkökäyttöön kohdistuvat työt saa suorittaa vain pätevä henkilökunta
pätevä henkilökunta. Muutoksia tai erikoismalleja varten lähetä meille tiedustelu.
Valitse tilauksen yhteydessä haluttu asennuspaikka.
Tärkeitä tietoja
Tämä toimilaite on räätälöity tuote. Peruuttaminen tai oston peruuttaminen on poissuljettu!
Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä!
| Moottorin suojaus: | 3 x PTC termistori |
|---|---|
| Suorituskyky: | 11 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Toimintatila: | S1 |
| Vääntömomentti: | 401-500 Nm |
| Nopeus: | 201-300 rpm |
| Akselin halkaisija: | 50 mm |
| Suunnittelu: | Laippakiinnitys |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Sarja: | P-sarja (laippaversio) |
| Moottorin suojaus: | 3 x PTC termistori |
|---|---|
| Suorituskyky: | 11 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Toimintatila: | S1 |
| Vääntömomentti: | 401-500 Nm |
| Nopeus: | 201-300 rpm |
| Akselin halkaisija: | 50 mm |
| Suunnittelu: | Laippakiinnitys |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Sarja: | P-sarja (laippaversio) |