PV1101L.01-160L-4-15 kW-356 rpm Planeettavaihdemoottori
1 851,31 €*
Toimitusaika Approx. 36 working days
Lataukset
Tuotetiedot "PV1101L.01-160L-4-15 kW-356 rpm Planeettavaihdemoottori"
Planeettavaihdemoottori, jossa vaihteiston ja sähkömoottorin välissäon IEC-laippa ,
Jännite=3 x 400/690 V-50 Hz, 3 x 460/795 V-60 Hz (± 5 % VDE 0530:n mukaisesti), taajuus=50/60 Hz.
Teho=15 kW, kierrosluku (n²)=356 rpm, välityssuhde (i)=4,13, vääntömomentti (M²)=385 Nm,
Käyttökerroin (fs)=1,7, rakenne=B5, akseli=50 mm x 82 mm, paino=162 kg, väri=RAL5010.
Lämpötila-anturi=3 x PTC-termistori, toimintatila=S1- 100% ED, liitäntäkotelo=yläreuna (käännettävä).
Kuten planeettavaihteiden kohdalla on tavallista, on kiinnitettävä huomiota lämpötilan kehitykseen käytön aikana. Vaihdelaatikon kotelon ylikuumenemisen välttämiseksi
lämpötila vaihdelaatikon kotelossa, on selvitettävä sovellus etukäteen.
Tätä varten lähetä meille tämä Lomake täytettynä ja palautettuna meille.
Tarvittavat jäähdytyslevyt tai lämmönsiirtimet ovat saatavilla pyynnöstä.
Vaihdemoottori soveltuu taajuusmuuttajakäyttöön ja on IEC 60034-30:2008:n mukainen.
Planeettavaihteistoa voidaan käyttää molempiin pyörimissuuntiin, ja se toimitetaan öljytäytöllä.
VDE 0105:n ja IEC 364:n mukaisesti kaikki sähkökäyttöön kohdistuvat työt saa suorittaa vain pätevä henkilökunta
pätevä henkilökunta. Muutoksia tai erikoismalleja varten lähetä meille tiedustelu.
Valitse tilauksen yhteydessä haluttu asennuspaikka.
Tärkeitä tietoja
Tämä toimilaite on räätälöity tuote. Peruuttaminen tai oston peruuttaminen on poissuljettu!
Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä!
| Moottorin suojaus: | 3 x PTC termistori |
|---|---|
| Suorituskyky: | 15 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Toimintatila: | S1 |
| Vääntömomentti: | 301-400 Nm |
| Nopeus: | 301-400 rpm |
| Akselin halkaisija: | 50 mm |
| Suunnittelu: | Laippakiinnitys |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Sarja: | P-sarja (laippaversio) |
| Moottorin suojaus: | 3 x PTC termistori |
|---|---|
| Suorituskyky: | 15 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Toimintatila: | S1 |
| Vääntömomentti: | 301-400 Nm |
| Nopeus: | 301-400 rpm |
| Akselin halkaisija: | 50 mm |
| Suunnittelu: | Laippakiinnitys |
| Pyörimissuunta: | Linkit, Oikea |
| Sarja: | P-sarja (laippaversio) |