LS 1600S300-4COFD -taajuusmuuttaja
Tuotetiedot "LS 1600S300-4COFD -taajuusmuuttaja"
Taajuusmuuttaja 160kW, 3 x 400 Volt, LED-ohjauspaneeli,
Ohjausmenetelmä
- V/F
- V/F luiston kompensoinnilla
- V/F pulssigeneraattorin (PG) kanssa
- Anturiton vektorisäätö
- Vektoriohjaus kooderin kanssa
- Optimoitu moottorin ohjaus
Taajuuden resoluutio ja tarkkuus
- Digitaalinen: 0,01 Hz
- Analoginen: ±0,06 Hz 60 Hz:n taajuudella (tyypillinen)
Ylikuormituskyky
Normaali kuormitus (ND):
- 200 V-luokka 45 kW:iin asti: 120 % 1 minuutin ajan
- 55 kW:sta alkaen: 110 % 1 minuutin ajan
Raskas kuormitus (HD):
- 150 % 1 minuutin ajan nimellisvirtaan verrattuna
- STO-turvatoiminto Integroitu kaksikanavainen turvallinen vääntömomentin katkaisutoiminto (STO)
Tilaa säästävä rakenne
- 10-40 % pienempi koko tehosta riippuen
- Integroitu DC-reaktori ja EMC-suodatin kaikille kapasiteeteille
- Mitat (L x K x S): 386,4 x 724 x 401 mm
- Paino: 78 kg
Ennakoiva huolto
- Ennustaa ja arvioi pääkondensaattorin, tuulettimen ja releen käyttöiän
Käyttäjäystävällinen
- Älykäs LCD-näyttö
- Yksinkertainen käyttäjäjaksojen luominen
Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä! Teknisistä muutoksista riippuen.
Suorituskyky: 160 kW
Valmistaja: LS
Jännitys: 3 x 400 V
Suojausluokka: IP20
Sarja: S300 - der Starke
Ominaisuudet "LS 1600S300-4COFD -taajuusmuuttaja"
Suorituskyky: 160 kW
Valmistaja: LS
Jännitys: 3 x 400 V