Kolmivaihemoottori T5A 132S 5,5 kW- 2-napainen-B5
Tuotetiedot "Kolmivaihemoottori T5A 132S 5,5 kW- 2-napainen-B5"
Kolmivaihemoottori, sähkömoottori, teho=5,5 kW, nopeus=2 napaa
Tyyppi=B5, akseli=38 x 80 mm, jännite=3 x 400/690 V-50 Hz, 3 x 460/795 V-60 Hz (± 5 % VDE 0530:n mukaan),
Taajuus=50/60 hertsiä, hyötysuhdeluokka=IE5, hyötysuhde=92,6 %. Maalipinta=RAL 5010 (gentian sininen).
Suojausluokka=IP55, lämpötila-anturi=3 x PTC-termistori, paino=68,3 kg, liitäntäkotelon sijainti=ylhäällä (käännettävä),
Kaapeliläpiviennit=1 x M25, 1 x M16, Kotelo=painevalettua alumiinia, eristysluokka=F (155°C),
Kuulalaakeri=SKF, C&U tai vastaava, jäähdytys=aksiaalituuletin (muovinen), moottorin jalat=voidaan ruuvata kiinni tai irrottaa.
Sähkömoottori soveltuu käytettäväksi taajuusmuuttajien kanssa ja molempiin pyörimissuuntiin.
VDE 0105:n ja IEC 364:n mukaisesti kaikki sähkökäyttöön kohdistuvat työt saa suorittaa vain pätevä henkilökunta
Pätevä henkilökunta. Muutoksia tai erikoismalleja varten lähetä meille tiedustelu.
Hyödyllisiä vinkkejä sähkömoottoreista löydät FAQ-osasta. Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä!
Teknisistä muutoksista riippuen.
| Akselin mitat: | 38 x 80 mm |
|---|---|
| Asennuskorkeus: | 1000 m |
| Laipan mitat: | 300 x 230 x 265 mm |
| Suorituskyky: | 5,5 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Nopeus: | 3000 rpm / 2 napaa |
| Akselin halkaisija: | 38 mm |
| Suunnittelu: | B5 |
| Tehokkuusluokka: | IE 5 |
| Akselin mitat: | 38 x 80 mm |
|---|---|
| Asennuskorkeus: | 1000 m |
| Laipan mitat: | 300 x 230 x 265 mm |
| Suorituskyky: | 5,5 kW |
| Taajuus: | 50 Hz, 60 Hz |
| Nopeus: | 3000 rpm / 2 napaa |
| Akselin halkaisija: | 38 mm |
| Suunnittelu: | B5 |
| Tehokkuusluokka: | IE 5 |