Frequenzumrichter-Motor JS-SD400A-0400-112M-4
Tuotetiedot "Frequenzumrichter-Motor JS-SD400A-0400-112M-4"
Taajuusmuuttaja, 3x 400V, SMARTdrive sähkömoottorilla, 4,0 kW
Sähkömoottori
teho=4,0 kW, nopeus=4-napainen, akseli=28 x 60 mm, kokonaispaino=39,0 kg,
rakenne=B3, syöttöjännite=3 x 400 V- 50 Hz, 3 x 460 V- 60 Hz (± 5 % VDE 0530:n mukaan),
taajuus=50/60 Hz, Maalipinta=RAL 5010 (gentian blue), Suojausluokka=IP55,
Taajuusmuuttaja
Teho=4.0kW, koko=J1, tulojännite=3 x 400V +10% (kolmivaiheinen), tulotaajuus=50/60 Hz,
lähtötaajuus=0- 650 Hz, EMC-suodatin=C3, suojausluokka=IP66, mitat=n. 270mm x 190mm x 165mm,
näyttö=4-rivinen selkokielinen LCD. Ihanteellinen säätöalue=5 - 60 Hz, vakio nimellismomentilla, (alle 30 Hz
tarvitaan ulkoinen tuuletin jäähdytykseen).
Vaihtoehtoisesti asennettu pakkojäähdytystuuletin. Valitse säätöalue.
Tuotetiedot
soveltuu yleiskäyttöön, myös jälkiasennukseen - PID-säädin sisäänrakennettu. EMC-suodatin vakiona,
Ohjelmointi
toimituksen yhteydessä. Jos tarvitaan lisäparametrisointia, tarjoamme tätä säätötyötä
Tärkeitä huomautuksia
Tämä taajuusmuuttaja on räätälöity tuote. Peruuttaminen tai oston peruuttaminen on poissuljettu!
Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä!
| Suorituskyky: | 4,0 kW |
|---|---|
| Säätöalue: | noin 140-1630 rpm |
| Akselin halkaisija: | 28 mm |
| Suunnittelu: | B3 |
| Jännitys: | 3 x 400 V |
| Sarja: | SMARTdrive SD400 0,55kW - 11,0kW |
| Suorituskyky: | 4,0 kW |
|---|---|
| Suunnittelu: | B3 |
| Jännitys: | 3 x 400 V |