CMRV075/040 DC250, 12V, 0,35 kW, 9,4 rpm, IP40, Kierukkavaihdemoottori
Tuotetiedot "CMRV075/040 DC250, 12V, 0,35 kW, 9,4 rpm, IP40, Kierukkavaihdemoottori "
Kaksoismutterivaihde tasavirtamoottorilla, IP40, teho=0,35 kW, kierrosluku=9,4 rpm
Jännite=1 x 12 volttia, suojausluokka=vaihdelaatikko IP55, moottori IP40, virrankulutus=12V/38,5 A,
Käyttötila=S2 (lyhytaikainen käyttö), ontto akseli=28 mm, moottorin nopeus=2 napaa, välityssuhde (i)=300,
Vääntömomentti=189 Nm, käyttökerroin (f.s.)=1,0, liitäntä=liitinpultti, paino=18,5 kg.
Ulkoinen nopeudensäädin on saatavana lisävarusteena.
Vaihdemoottoria voidaan käyttää molempiin pyörimissuuntiin, ja se toimitetaan öljytäytöllä.
VDE 0105:n ja IEC 364:n mukaisesti kaikki sähkökäyttöön liittyvät työt saa suorittaa vain pätevä henkilökunta.
Vaihteen koosta 110 alkaen on myös asennuspaikka määriteltävä.
Kaikki tuotekuvat ovat ei-sitovia esimerkkejä!
| Suorituskyky: | 0,35 kW |
|---|---|
| Vääntömomentti: | 101-200 Nm |
| Nopeus: | 5-10 rpm |
| Akselin halkaisija: | 28 mm |
| Suunnittelu: | Kaksoismatovaihteisto |
| Jännitys: | 12 V DC |
| Suojausluokka: | IP40 |
| Sarja: | CMRV-sarja |
| Suorituskyky: | 0,35 kW |
|---|---|
| Vääntömomentti: | 101-200 Nm |
| Nopeus: | 5-10 rpm |
| Akselin halkaisija: | 28 mm |
| Suunnittelu: | Kaksoismatovaihteisto |
| Jännitys: | 12 V DC |
| Suojausluokka: | IP40 |
| Sarja: | CMRV-sarja |